Siit leiate üksikasjalikku teavet meie meeste ja naiste tööjalatsite kohta
See turvajalats vastab isikukaitsevahendite määrusele (määrus 2016/425) ja vastab Euroopa standardi EN ISO 20345: 2011 nõuetele. Selle on sertifitseerinud CTC France (teavitatud asutus 0075), 4 rue Hermann Frenkel - 69367 Lyon cedex 07 - Prantsusmaa.
Ohutusjalatsid on valmistatud nii sünteetilistest kui ka looduslikest materjalidest, mis vastavad standardi EN ISO 20345: 2011 asjakohastele jaotistele jõudluse ja kvaliteedi osas.
Ohutusjalatsid on loodud minimeerima vigastuste ohtu, mida kandja võib kasutamise ajal tekitada. See on mõeldud kasutamiseks koos ohutu töökeskkonnaga ja ei väldi täielikult vigastusi, kui juhtub õnnetus, mis ületab EN ISO 20345: 2011 katsetamispiire. Suurus range on 37-48.
Jalatsid kaitsevad kandja varbaid kukkuvate esemete ja muljumisvigastuste eest, kui neid kantakse tööstus- ja kaubanduskeskkonnas, kus potentsiaalsed ohud esinevad, järgneva kaitse ja vajaduse korral täiendava kaitsega.
Pakutav löögikaitse on 200 džauli.
Kompressioonikaitse on 15,000 XNUMX Newtoni.
Võib pakkuda täiendavat kaitset ja see on tootele märgitud järgmiselt:
P - Terasest või kiust vahetald, mis on kavandatud taluma kuni 1100 Newtoni perforatsioonijõudu
C - Elektritakistus alla 100 kΩ
A - Materjalid ja struktuur, mis on ette nähtud staatilise elektri laengute (takistus) hajutamiseks range vahemikus 0,1 kuni 1000 100 MΩ)
E - Energia neeldumisvõime kanna piirkonnas on suurem/võrdne 20 J -ga
HI - Kuumuse eest isoleeritud jalatsid, mis on ette nähtud temperatuuri tõusu aeglustamiseks (alla 22 ° C)
CI - Külma eest isoleeritud jalatsid, mis on ette nähtud temperatuuri languse aeglustamiseks (alla 10 ° C)
FO - Vastupidavus kütustele
WRU - Veekindlad pealsed
HRO - Kuumakindlad tallad (kuni 1 min. Kokkupuuteaeg 300 ° C juures) ° C)
Ainsad riskid on kaetud jalatsitele märgitud sümbolitega. Sümbolid on kaitsespetsiifilised. Hilisemad täiendused võivad muuta toote omadusi.
Oluline on, et kandmiseks valitud jalanõud peavad sobima nõutava kaitse ja kandmiskeskkonnaga. Kui kulumiskeskkonda ei teata, on väga oluline konsulteerida müüja ja ostja vahel, et tagada võimaluse korral õigete jalatsite pakkumine.
Jalatsite parima teeninduse ja kulumise tagamiseks on oluline jalatseid regulaarselt puhastada ja töödelda hea patenteeritud puhastusvahendiga. Ärge kasutage söövitavaid puhastusvahendeid. Kui jalatsid on märgades tingimustes, tuleb neil pärast kasutamist loomulikult kuivada jahedas ja kuivas kohas ning mitte kuivatada jõuga, kuna see võib põhjustada pealispinna kahjustumist. Normaalsetes tingimustes (temperatuur ja suhteline niiskus) säilitamisel on jalatsite vananemisaeg tavaliselt umbes 2 aastat.
Neid jalatseid on edukalt testitud EN ISO 20345: 2011 libisemiskindluse alusel ja kehtivad järgmised märgistussümbolid:
Toote märgistus libisemiskindluse omaduste kohta | Märgistuskood |
Keraamiline plaat naatriumlaurüülsulfaadiga | SRA |
*Märkus: libisemine võib teatud keskkondades siiski esineda
Kui jalatsite eest hoolitsetakse ja neid kantakse õiges töökeskkonnas ning hoitakse kuivas ventileeritavas kohas, peaks see andma hea kulumiskindluse, ilma välistalla, ülemise ja ülemise õmbluse enneaegse riknemiseta. Jalatsite tegelik kasutusaeg sõltub jalatsite tüübist, keskkonnatingimustest, mis võivad mõjutada toote kulumist, saastumist ja lagunemist.
Jalatsite märgistus näitab, et jalatsitel on litsents vastavalt isikukaitsevahendite määrusele ja see on järgmine:
UL1P | Artikli nr |
Trendikas Euroopa A/S | Tootja nimi |
Kongevejen 155 DK-2830 Virum, Taani |
Tootja postiaadress |
CE | CE-märgis |
EN ISO 20345: 2011 | Euroopa standardi number |
SB | Kaitsekategooria |
P | Tungimiskindlus |
E | Istme piirkonna energia neeldumine |
SRA | Libisemiskindluse tüüp |
Turvajalatsite kategooriad:
SB - Professionaalsed varvaskübaratega turvajalatsid, mis on loodud taluma löögijõudu kuni 200 J
S1 -Suletud tagaosa, antistaatilised omadused, lööke summutavad kontsad, vastupidavus kütustele
S2 - S1 + veekindel (läbitungimine ja imendumine)
S3 - kui S2 + Vastupidavus teravate esemete läbitungimisele. Tükeldatud tallad
Kui jalanõud saavad kahjustada, ei anna see jätkuvalt ettenähtud kaitset ning et kandja saaks jätkuvalt maksimaalset kaitset, tuleks jalatsid viivitamatult välja vahetada.
Jalatsitega müügikohas kaasas olev pakend peab tagama jalatsite tarnimise kliendile samas seisukorras nagu lähetamisel; karpi saab kasutada ka jalatsite hoidmiseks, kui need pole kulunud. Kui pakitud jalanõud on laos, ei tohiks nende peale asetada raskeid esemeid, kuna see võib põhjustada pakendi purunemise ja jalatsite kahjustamise.
Jalatsid on varustatud eemaldatava sisetallaga. Pange tähele, et testimine viidi läbi, kui sisetald oli paigas. Jalatseid tohib kasutada ainult sisetallaga. Sisemine asendatakse ainult jalatsitootja tarnitud võrreldava sisetallaga.
Tungimiskindlus
Nendes jalatsites kasutatakse mittemetallist läbitungimiskindlust.
Selle jalatsi läbitungimiskindlust on laboris mõõdetud kärbitud naela läbimõõduga 4,5 mm ja jõuga 1100 N. Suuremad jõud või väiksema läbimõõduga naelad suurendavad läbitungimisohtu. Sellises olukorras tuleks kaaluda alternatiivseid ennetusmeetmeid.
Praegu on PPE jalatsites saadaval kahte tüüpi üldist tüüpi läbitungimiskindlaid vahetükke. Need on metallitüübid ja mittemetallist materjalid. Mõlemad tüübid vastavad sellele jalatsile märgitud standardi läbitungimiskindluse miinimumnõuetele, kuid mõlemal on erinevad eelised või puudused, sealhulgas järgmised:
Metall: on vähem mõjutatud terava eseme / ohu kujust (st läbimõõt, geomeetria, teravus), kuid kingade valmistamise piirangute tõttu ei kata kogu kinga alumist piirkonda;
Mittemetallist: võib olla metalliga võrreldes kergem, paindlikum ja suurema katvusalaga, kuid läbitungimiskindlus võib sõltuvalt terava eseme kujust / ohust (st läbimõõt, geomeetria, teravus) erineda
Jalatsites oleva läbitungimiskindla vahetüki tüübi kohta lisateabe saamiseks võtke ühendust tootja või tarnijaga, keda on üksikasjalikult kirjeldatud käesolevas juhendis.
Antistaatilised jalatsid
Teie äsja omandatud turvajalatsid on antistaatilised; allpool on lühike selgitus. Antistaatilisi jalatseid tuleks kasutada elektrostaatiliste laengute minimeerimiseks, vältides seeläbi näiteks tuleohtlike ainete ja aurude sädesüttimise ohtu. Ja kui elektrilöögi oht mis tahes elektriseadmest või pingestatud osadest ei ole täielikult kõrvaldatud. Tuleb märkida, et antistaatilised jalatsid ei suuda tagada piisavat kaitset elektrilöögi eest, kuna need tekitavad jala ja põranda vahel ainult takistuse. Kui elektrilöögi ohtu ei ole täielikult kõrvaldatud, on ohu vältimiseks täiendavad meetmed hädavajalikud. Sellised meetmed, nagu ka allpool nimetatud lisakatsed, peaksid olema õnnetuste ärahoidmise igapäevane osagrammina töökohast. Kogemused on näidanud, et antistaatilistel eesmärkidel peaks toote läbiv tühjendustee elektriline takistus olema tavaliselt väiksem kui 1000 MΩigal ajal kogu oma kasuliku eluea jooksul. Väärtus 100 KΩon määratletud uue toote madalaima takistuse piirina, et tagada mõningane piiratud kaitse ohtliku elektrilöögi või süttimise eest juhul, kui elektriaparaat peaks töötamisel kuni 250 V pingel rikki minema. Teatud tingimustel peaksid kasutajad siiski olema teadlikud, et jalatsid võivad anda ebapiisava kaitse ning kandja kaitsmiseks tuleks alati võtta lisameetmeid. Seda tüüpi jalatsite elektritakistust võib paindumine, saastumine või niiskus oluliselt muuta. Need jalatsid ei täida oma ettenähtud funktsiooni, kui neid kantakse märgades tingimustes. Seetõttu on vaja tagada, et toode suudab täita oma kavandatud funktsiooni elektrostaatilisi laenguid hajutada ja pakkuda ka teatud kaitset kogu oma eluea jooksul. Kasutajal on soovitatav läbi viia majasisene elektritakistuse test ning kasutada seda korrapäraste ja sagedaste ajavahemike järel. Kui jalatseid kantakse märgades tingimustes, kus tallamaterjal saastub, peaksid kandjad alati enne ohualasse sisenemist kontrollima jalatsite elektrilisi omadusi. Kui kasutatakse antistaatilisi jalatseid, peaks põrandapinna vastupidavus olema selline, et see ei muudaks jalatsite kaitset kehtetuks. Kasutamisel ei tohi jalatsite sisetalla ja kandja jala vahele asetada isolatsioonielemente, välja arvatud tavaline voolik. Kui sisetalla ja jala vahele asetatakse vahetükk, tuleks jalatsite/sisendi kombinatsiooni elektrilisi omadusi kontrollida.
Kandke elu
Kingade eluiga pole lõputu. Toote täpne kasutusiga sõltub suuresti sellest, kuidas ja kus seda kantakse ja hooldatakse. Seetõttu on väga oluline jalatsid enne kasutamist hoolikalt üle vaadata ja vahetada välja niipea, kui need tunduvad kandmiskõlbmatud. Hoolikat tähelepanu tuleb pöörata ülemise õmbluse seisundile, välistalla turvisemustri kulumisele ja ülemise/välistalla sideme seisundile. Vahetage kingad õigeaegselt, eriti kui need on tõsiselt kahjustatud või kulunud. Aastate jooksul võivad materjali omadused negatiivselt mõjutada selliseid elemente nagu mikroobid, niiskus ja/või temperatuur. See kehtib ka kasutamata kingade kohta.
puhastamine
Puhastage oma jalatseid regulaarselt, kasutades selleks otstarbeks soovitatud kvaliteetseid puhastusprotseduure. Ärge kunagi kasutage söövitavaid või söövitavaid puhastusvahendeid.
Lisateavet saate:
Airtox Industries A/S
Kongevejen 155, DK-2830 Virum, Taani
Tel: +45 71994040
See turvajalats vastab isikukaitsevahendite määrusele (määrus 2016/425) ja vastab Euroopa standardi EN ISO 20345: 2011 nõuetele. Selle on sertifitseerinud CTC France (teavitatud asutus 0075), 4 rue Hermann Frenkel - 69367 Lyon cedex 07 - Prantsusmaa.
Ohutusjalatsid on valmistatud nii sünteetilistest kui ka looduslikest materjalidest, mis vastavad standardi EN ISO 20345: 2011 asjakohastele jaotistele jõudluse ja kvaliteedi osas.
Ohutusjalatsid on loodud minimeerima vigastuste ohtu, mida kandja võib kasutamise ajal tekitada. See on mõeldud kasutamiseks koos ohutu töökeskkonnaga ja ei väldi täielikult vigastusi, kui juhtub õnnetus, mis ületab EN ISO 20345: 2011 katsetamispiire. Suurus range on 37-48.
Jalatsid kaitsevad kandja varbaid kukkuvate esemete ja muljumisvigastuste eest, kui neid kantakse tööstus- ja kaubanduskeskkonnas, kus potentsiaalsed ohud esinevad, järgneva kaitse ja vajaduse korral täiendava kaitsega.
Pakutav löögikaitse on 200 džauli.
Kompressioonikaitse on 15,000 XNUMX Newtoni.
Võib pakkuda täiendavat kaitset ja see on tootele märgitud järgmiselt:
P - Terasest või kiust vahetald, mis on kavandatud taluma kuni 1100 Newtoni perforatsioonijõudu
C - Elektritakistus alla 100 kΩ
A - Materjalid ja struktuur, mis on ette nähtud staatilise elektri laengute (takistus) hajutamiseks range vahemikus 0,1 kuni 1000 100 MΩ)
E - Energia neeldumisvõime kanna piirkonnas on suurem/võrdne 20 J -ga
HI - Kuumuse eest isoleeritud jalatsid, mis on ette nähtud temperatuuri tõusu aeglustamiseks (alla 22 ° C)
CI - Külma eest isoleeritud jalatsid, mis on ette nähtud temperatuuri languse aeglustamiseks (alla 10 ° C)
FO - Vastupidavus kütustele
WRU - Veekindlad pealsed
HRO - Kuumakindlad tallad (kuni 1 min. Kokkupuuteaeg 300 ° C juures) ° C)
Ainsad riskid on kaetud jalatsitele märgitud sümbolitega. Sümbolid on kaitsespetsiifilised. Hilisemad täiendused võivad muuta toote omadusi.
Oluline on, et kandmiseks valitud jalanõud peavad sobima nõutava kaitse ja kandmiskeskkonnaga. Kui kulumiskeskkonda ei teata, on väga oluline konsulteerida müüja ja ostja vahel, et tagada võimaluse korral õigete jalatsite pakkumine.
Jalatsite parima teeninduse ja kulumise tagamiseks on oluline jalatseid regulaarselt puhastada ja töödelda hea patenteeritud puhastusvahendiga. Ärge kasutage söövitavaid puhastusvahendeid. Kui jalatsid on märgades tingimustes, tuleb neil pärast kasutamist loomulikult kuivada jahedas ja kuivas kohas ning mitte kuivatada jõuga, kuna see võib põhjustada pealispinna kahjustumist. Normaalsetes tingimustes (temperatuur ja suhteline niiskus) säilitamisel on jalatsite vananemisaeg tavaliselt umbes 2 aastat.
Neid jalatseid on edukalt testitud EN ISO 20345: 2011 libisemiskindluse alusel ja kehtivad järgmised märgistussümbolid:
Toote märgistus libisemiskindluse omaduste kohta | Märgistuskood |
Keraamiline plaat naatriumlaurüülsulfaadiga | SRA |
*Märkus: libisemine võib teatud keskkondades siiski esineda
Kui jalatsite eest hoolitsetakse ja neid kantakse õiges töökeskkonnas ning hoitakse kuivas ventileeritavas kohas, peaks see andma hea kulumiskindluse, ilma välistalla, ülemise ja ülemise õmbluse enneaegse riknemiseta. Jalatsite tegelik kasutusaeg sõltub jalatsite tüübist, keskkonnatingimustest, mis võivad mõjutada toote kulumist, saastumist ja lagunemist.
Jalatsite märgistus näitab, et jalatsitel on litsents vastavalt isikukaitsevahendite määrusele ja see on järgmine:
UL1 | Artikli nr |
Trendikas Euroopa A/S | Tootja nimi |
Kongevejen 155 DK-2830 Virum, Taani |
Tootja postiaadress |
CE | CE-märgis |
EN ISO 20345: 2011 | Euroopa standardi number |
SB | Kaitsekategooria |
E | Istme piirkonna energia neeldumine |
SRA | Libisemiskindluse tüüp |
Turvajalatsite kategooriad:
SB - Professionaalsed varvaskübaratega turvajalatsid, mis on loodud taluma löögijõudu kuni 200 J
S1 -Suletud tagaosa, antistaatilised omadused, lööke summutavad kontsad, vastupidavus kütustele
S2 - S1 + veekindel (läbitungimine ja imendumine)
S3 - kui S2 + Vastupidavus teravate esemete läbitungimisele. Tükeldatud tallad
Kui jalanõud saavad kahjustada, ei anna see jätkuvalt ettenähtud kaitset ning et kandja saaks jätkuvalt maksimaalset kaitset, tuleks jalatsid viivitamatult välja vahetada.
Jalatsitega müügikohas kaasas olev pakend peab tagama jalatsite tarnimise kliendile samas seisukorras nagu lähetamisel; karpi saab kasutada ka jalatsite hoidmiseks, kui need pole kulunud. Kui pakitud jalanõud on laos, ei tohiks nende peale asetada raskeid esemeid, kuna see võib põhjustada pakendi purunemise ja jalatsite kahjustamise.
Jalatsid on varustatud eemaldatava sisetallaga. Pange tähele, et testimine viidi läbi, kui sisetald oli paigas. Jalatseid tohib kasutada ainult sisetallaga. Sisemine asendatakse ainult jalatsitootja tarnitud võrreldava sisetallaga.
Antistaatilised jalatsid
Teie äsja omandatud turvajalatsid on antistaatilised; allpool on lühike selgitus. Antistaatilisi jalatseid tuleks kasutada elektrostaatiliste laengute minimeerimiseks, vältides seeläbi näiteks tuleohtlike ainete ja aurude sädesüttimise ohtu. Ja kui elektrilöögi oht mis tahes elektriseadmest või pingestatud osadest ei ole täielikult kõrvaldatud. Tuleb märkida, et antistaatilised jalatsid ei suuda tagada piisavat kaitset elektrilöögi eest, kuna need tekitavad jala ja põranda vahel ainult takistuse. Kui elektrilöögi ohtu ei ole täielikult kõrvaldatud, on ohu vältimiseks täiendavad meetmed hädavajalikud. Sellised meetmed, nagu ka allpool nimetatud lisakatsed, peaksid olema õnnetuste ärahoidmise igapäevane osagrammina töökohast. Kogemused on näidanud, et antistaatilistel eesmärkidel peaks toote läbiv tühjendustee elektriline takistus olema tavaliselt väiksem kui 1000 MΩigal ajal kogu oma kasuliku eluea jooksul. Väärtus 100 KΩon määratletud uue toote madalaima takistuse piirina, et tagada mõningane piiratud kaitse ohtliku elektrilöögi või süttimise eest juhul, kui elektriaparaat peaks töötamisel kuni 250 V pingel rikki minema. Teatud tingimustel peaksid kasutajad siiski olema teadlikud, et jalatsid võivad anda ebapiisava kaitse ning kandja kaitsmiseks tuleks alati võtta lisameetmeid. Seda tüüpi jalatsite elektritakistust võib paindumine, saastumine või niiskus oluliselt muuta. Need jalatsid ei täida oma ettenähtud funktsiooni, kui neid kantakse märgades tingimustes. Seetõttu on vaja tagada, et toode suudab täita oma kavandatud funktsiooni elektrostaatilisi laenguid hajutada ja pakkuda ka teatud kaitset kogu oma eluea jooksul. Kasutajal on soovitatav läbi viia majasisene elektritakistuse test ning kasutada seda korrapäraste ja sagedaste ajavahemike järel. Kui jalatseid kantakse märgades tingimustes, kus tallamaterjal saastub, peaksid kandjad alati enne ohualasse sisenemist kontrollima jalatsite elektrilisi omadusi. Kui kasutatakse antistaatilisi jalatseid, peaks põrandapinna vastupidavus olema selline, et see ei muudaks jalatsite kaitset kehtetuks. Kasutamisel ei tohi jalatsite sisetalla ja kandja jala vahele asetada isolatsioonielemente, välja arvatud tavaline voolik. Kui sisetalla ja jala vahele asetatakse vahetükk, tuleks jalatsite/sisendi kombinatsiooni elektrilisi omadusi kontrollida.
Kandke elu
Kingade eluiga pole lõputu. Toote täpne kasutusiga sõltub suuresti sellest, kuidas ja kus seda kantakse ja hooldatakse. Seetõttu on väga oluline jalatsid enne kasutamist hoolikalt üle vaadata ja vahetada välja niipea, kui need tunduvad kandmiskõlbmatud. Hoolikat tähelepanu tuleb pöörata ülemise õmbluse seisundile, välistalla turvisemustri kulumisele ja ülemise/välistalla sideme seisundile. Vahetage kingad õigeaegselt, eriti kui need on tõsiselt kahjustatud või kulunud. Aastate jooksul võivad materjali omadused negatiivselt mõjutada selliseid elemente nagu mikroobid, niiskus ja/või temperatuur. See kehtib ka kasutamata kingade kohta.
puhastamine
Puhastage oma jalatseid regulaarselt, kasutades selleks otstarbeks soovitatud kvaliteetseid puhastusprotseduure. Ärge kunagi kasutage söövitavaid või söövitavaid puhastusvahendeid.
Lisateavet saate:
Airtox Industries A/S
Kongevejen 155, DK-2830 Virum, Taani
Tel: +45 71994040
See turvajalats vastab isikukaitsevahendite määrusele (määrus 2016/425) ja vastab Euroopa standardi EN ISO 20345: 2011 nõuetele. Selle on sertifitseerinud SGS FIMKO Ltd Finland (teavitatud asutus 0098), postkast 30 (Särkiniementie 3), 00211 Helsingi, Soome.
Ohutusjalatsid on loodud minimeerima vigastuste ohtu, mida kandja võib kasutamise ajal tekitada. See on mõeldud kasutamiseks koos ohutu töökeskkonnaga ja ei väldi täielikult vigastusi, kui juhtub õnnetus, mis ületab EN ISO 20345: 2011 katsetamispiire. Suurus range on 39-47.
Jalatsid kaitsevad kandja varbaid kukkuvate esemete ja muljumisvigastuste eest, kui neid kantakse tööstus- ja kaubanduskeskkonnas, kus potentsiaalsed ohud esinevad, järgneva kaitse ja vajaduse korral täiendava kaitsega.
Pakutav löögikaitse on 200 džauli.
Kompressioonikaitse on 15,000 XNUMX Newtoni.
Võib pakkuda täiendavat kaitset ja see on tootele märgitud järgmiselt:
P - Terasest või kiust vahetald, mis on kavandatud taluma kuni 1100 Newtoni perforatsioonijõudu
C - Elektritakistus alla 100 kΩ
A - Materjalid ja struktuur, mis on ette nähtud staatilise elektri laengute (takistus) hajutamiseks range vahemikus 0,1 kuni 1000 100 MΩ)
E - Energia neeldumisvõime kanna piirkonnas on suurem/võrdne 20 J -ga
HI - Kuumuse eest isoleeritud jalatsid, mis on ette nähtud temperatuuri tõusu aeglustamiseks (alla 22 ° C)
CI - Külma eest isoleeritud jalatsid, mis on ette nähtud temperatuuri languse aeglustamiseks (alla 10 ° C)
FO - Vastupidavus kütustele
WRU - Veekindlad pealsed
HRO - Kuumakindlad tallad (kuni 1 min. Kokkupuuteaeg 300 ° C juures) ° C)
Ainsad riskid on kaetud jalatsitele märgitud sümbolitega. Sümbolid on kaitsespetsiifilised. Hilisemad täiendused võivad muuta toote omadusi.
Oluline on, et kandmiseks valitud jalanõud peavad sobima nõutava kaitse ja kandmiskeskkonnaga. Kui kulumiskeskkonda ei teata, on väga oluline konsulteerida müüja ja ostja vahel, et tagada võimaluse korral õigete jalatsite pakkumine.
Jalatsite parima teeninduse ja kulumise tagamiseks on oluline jalatseid regulaarselt puhastada ja töödelda hea patenteeritud puhastusvahendiga. Ärge kasutage söövitavaid puhastusvahendeid. Kui jalatsid on märgades tingimustes, tuleb neil pärast kasutamist loomulikult kuivada jahedas ja kuivas kohas ning mitte kuivatada jõuga, kuna see võib põhjustada pealispinna kahjustumist. Normaalsetes tingimustes (temperatuur ja suhteline niiskus) säilitamisel on jalatsite vananemisaeg tavaliselt umbes 2 aastat.
Neid jalatseid on edukalt testitud EN ISO 20345: 2011 libisemiskindluse alusel ja kehtivad järgmised märgistussümbolid:
Toote märgistus libisemiskindluse omaduste kohta | Märgistuskood |
Libisemiskindel nii keraamilistel plaatidel kui ka teraspõrandal | SRC |
*Märkus: libisemine võib teatud keskkondades siiski esineda
Kui jalatsite eest hoolitsetakse ja neid kantakse õiges töökeskkonnas ning hoitakse kuivas ventileeritavas kohas, peaks see andma hea kulumiskindluse, ilma välistalla, ülemise ja ülemise õmbluse enneaegse riknemiseta. Jalatsite tegelik kasutusaeg sõltub jalatsite tüübist, keskkonnatingimustest, mis võivad mõjutada toote kulumist, saastumist ja lagunemist.
Jalatsite märgistus näitab, et jalatsitel on litsents vastavalt isikukaitsevahendite määrusele ja see on järgmine:
FM1 | Artikli nr |
Airtox Industries A/S | Tootja nimi |
Kongevejen 155 DK-2830 Virum, Taani |
Tootja postiaadress |
CE | CE-märgis |
EN ISO 20345: 2011 | Euroopa standardi number |
S1 | Kaitsekategooria |
P | Tungimiskindlus |
HRO | Kuumuskindel tald |
SRC | Libisemiskindluse tüüp |
Turvajalatsite kategooriad:
SB - Professionaalsed varvaskübaratega turvajalatsid, mis on loodud taluma löögijõudu kuni 200 J
S1 -Suletud tagaosa, antistaatilised omadused, lööke summutavad kontsad, vastupidavus kütustele
S2 - S1 + veekindel (läbitungimine ja imendumine)
S3 - kui S2 + Vastupidavus teravate esemete läbitungimisele. Tükeldatud tallad
Kui jalanõud saavad kahjustada, ei anna see jätkuvalt ettenähtud kaitset ning et kandja saaks jätkuvalt maksimaalset kaitset, tuleks jalatsid viivitamatult välja vahetada.
Jalatsitega müügikohas kaasas olev pakend peab tagama jalatsite tarnimise kliendile samas seisukorras nagu lähetamisel; karpi saab kasutada ka jalatsite hoidmiseks, kui need pole kulunud. Kui pakitud jalanõud on laos, ei tohiks nende peale asetada raskeid esemeid, kuna see võib põhjustada pakendi purunemise ja jalatsite kahjustamise.
Jalatsid on varustatud eemaldatava sisetallaga. Pange tähele, et testimine viidi läbi, kui sisetald oli paigas. Jalatseid tohib kasutada ainult sisetallaga. Sisemine asendatakse ainult jalatsitootja tarnitud võrreldava sisetallaga.
Tungimiskindlus
Nendes jalatsites kasutatakse mittemetallist läbitungimiskindlust.
Selle jalatsi läbitungimiskindlust on laboris mõõdetud kärbitud naela läbimõõduga 4,5 mm ja jõuga 1100 N. Suuremad jõud või väiksema läbimõõduga naelad suurendavad läbitungimisohtu. Sellises olukorras tuleks kaaluda alternatiivseid ennetusmeetmeid.
Praegu on PPE jalatsites saadaval kahte tüüpi üldist tüüpi läbitungimiskindlaid vahetükke. Need on metallitüübid ja mittemetallist materjalid. Mõlemad tüübid vastavad sellele jalatsile märgitud standardi läbitungimiskindluse miinimumnõuetele, kuid mõlemal on erinevad eelised või puudused, sealhulgas järgmised:
Metall: on vähem mõjutatud terava eseme / ohu kujust (st läbimõõt, geomeetria, teravus), kuid kingade valmistamise piirangute tõttu ei kata kogu kinga alumist piirkonda;
Mittemetallist: võib olla metalliga võrreldes kergem, paindlikum ja suurema katvusalaga, kuid läbitungimiskindlus võib sõltuvalt terava eseme kujust / ohust (st läbimõõt, geomeetria, teravus) erineda
Jalatsites oleva läbitungimiskindla vahetüki tüübi kohta lisateabe saamiseks võtke ühendust tootja või tarnijaga, keda on üksikasjalikult kirjeldatud käesolevas juhendis.
Antistaatilised jalatsid
Teie äsja omandatud turvajalatsid on antistaatilised; allpool on lühike selgitus. Antistaatilisi jalatseid tuleks kasutada elektrostaatiliste laengute minimeerimiseks, vältides seeläbi näiteks tuleohtlike ainete ja aurude sädesüttimise ohtu. Ja kui elektrilöögi oht mis tahes elektriseadmest või pingestatud osadest ei ole täielikult kõrvaldatud. Tuleb märkida, et antistaatilised jalatsid ei suuda tagada piisavat kaitset elektrilöögi eest, kuna need tekitavad jala ja põranda vahel ainult takistuse. Kui elektrilöögi ohtu ei ole täielikult kõrvaldatud, on ohu vältimiseks täiendavad meetmed hädavajalikud. Sellised meetmed, nagu ka allpool nimetatud lisakatsed, peaksid olema õnnetuste ärahoidmise igapäevane osagrammina töökohast. Kogemused on näidanud, et antistaatilistel eesmärkidel peaks toote läbiv tühjendustee elektriline takistus olema tavaliselt väiksem kui 1000 MΩigal ajal kogu oma kasuliku eluea jooksul. Väärtus 100 KΩon määratletud uue toote madalaima takistuse piirina, et tagada mõningane piiratud kaitse ohtliku elektrilöögi või süttimise eest juhul, kui elektriaparaat peaks töötamisel kuni 250 V pingel rikki minema. Teatud tingimustel peaksid kasutajad siiski olema teadlikud, et jalatsid võivad anda ebapiisava kaitse ning kandja kaitsmiseks tuleks alati võtta lisameetmeid. Seda tüüpi jalatsite elektritakistust võib paindumine, saastumine või niiskus oluliselt muuta. Need jalatsid ei täida oma ettenähtud funktsiooni, kui neid kantakse märgades tingimustes. Seetõttu on vaja tagada, et toode suudab täita oma kavandatud funktsiooni elektrostaatilisi laenguid hajutada ja pakkuda ka teatud kaitset kogu oma eluea jooksul. Kasutajal on soovitatav läbi viia majasisene elektritakistuse test ning kasutada seda korrapäraste ja sagedaste ajavahemike järel. Kui jalatseid kantakse märgades tingimustes, kus tallamaterjal saastub, peaksid kandjad alati enne ohualasse sisenemist kontrollima jalatsite elektrilisi omadusi. Kui kasutatakse antistaatilisi jalatseid, peaks põrandapinna vastupidavus olema selline, et see ei muudaks jalatsite kaitset kehtetuks. Kasutamisel ei tohi jalatsite sisetalla ja kandja jala vahele asetada isolatsioonielemente, välja arvatud tavaline voolik. Kui sisetalla ja jala vahele asetatakse vahetükk, tuleks jalatsite/sisendi kombinatsiooni elektrilisi omadusi kontrollida.
Kandke elu
Kingade eluiga pole lõputu. Toote täpne kasutusiga sõltub suuresti sellest, kuidas ja kus seda kantakse ja hooldatakse. Seetõttu on väga oluline jalatsid enne kasutamist hoolikalt üle vaadata ja vahetada välja niipea, kui need tunduvad kandmiskõlbmatud. Hoolikat tähelepanu tuleb pöörata ülemise õmbluse seisundile, välistalla turvisemustri kulumisele ja ülemise/välistalla sideme seisundile. Vahetage kingad õigeaegselt, eriti kui need on tõsiselt kahjustatud või kulunud. Aastate jooksul võivad materjali omadused negatiivselt mõjutada selliseid elemente nagu mikroobid, niiskus ja/või temperatuur. See kehtib ka kasutamata kingade kohta.
puhastamine
Puhastage oma jalatseid regulaarselt, kasutades selleks otstarbeks soovitatud kvaliteetseid puhastusprotseduure. Ärge kunagi kasutage söövitavaid või söövitavaid puhastusvahendeid.
Lisateavet saate:
Airtox Industries A/S
Kongevejen 155, DK-2830 Virum, Taani
Tel: +45 71994040